Bralni maraton

Iz petka, 20. aprila na soboto, 21. aprila 2018 je ponovno potekal že tradicionalni bralni maraton za učence od 5. do 9. razreda. Udeležilo se je 29 učencev, ki so pripovedovali še zadnje knjige in pesmice ter opravljali bralno značko.

Dan je bil namenjen branju poezije, proze ter druženje ob branju. Nekateri učenci so prebirali knjige, pripovedovali o prebranih knjigah, recitirali memorirane pesmi, nekateri pa v knjižnici izbrali novo knjigo, ki so jo ponoči brali prijatelju ali sošolcu. Bralni maraton se je začel v šolski knjižnici. Po pregledu prisotnih smo nadaljevali pot proti solinam. Prvi postanek za krajše branje je bil na mostu pri glavni cesti. Pot nas je vodila po Parenzani. Pri prvih klopcah smo se ponovno ustavili in občudovali naše Sečoveljske soline in nadaljevali z branjem knjig. Vrnili smo se na šolo in odpravili na večerjo v kuhinjo. Hrano so si učenci prinesli od doma, nekateri pa so si naročili pice, ki so jim jih dostavili po naročilu. V šolski telovadnici smo prespali v spalnih vrečah. Zjutraj smo pojedli zajtrk, kasneje pa smo si v polkrogu povedali svoje misli in mnenja o letošnjem bralnem maratonu. Ob 9.30 so ljubitelje knjig prevzeli njihovi starši.

Zapisala: Betka Vatovec – Bojanić