Dostop do ovrednotenih nacionalnih preizkusov za šole, učence in starše ter vpogledi na šolah

Spoštovani učenci in starši.

Vpogledi učencev v ovrednotene nacionalne preizkuse znanja potekajo v elektronski obliki. Šola jih organizira v računalniški učilnici, tako da ima vsak učenec svoj računalnik, na katerem odpre spletno stran http://npz.ric.si in se prijavi s svojo šifro (dobili so jo pri pisanju prvega predmeta NPZ) in EMŠO.

Na enak način boste starši in učenci lahko dostopali do ovrednotenih preizkusov tudi doma.

Skladno s Koledarjem nacionalnega preverjanja znanja 2018/2019 so za vpoglede na šolah predvideni dnevi od 3. do 5. junija za 9. razred in od 7. do 10. junija za 6. razred.

Učitelji za slovenščino, matematiko in angleščino bodo pri odločitvi staršev za strokovno presojo v primeru dvoma o pravilnosti vrednotenja ponudili pomoč in sicer:

• 5.6.2019 (sreda) za starše 9. razreda,
  • 10.6.2019 (ponedeljek) za starše 6. razreda.

Učitelji bodo ta dneva na šoli dosegljivi od 13.30 do 14.30.