Februar MESEC VARNE RABE INTERNETA

Dan varne rabe interneta je letos potekal pod sloganom “Skupaj za prijaznejši internet”. Aktivnostim, ki potekajo v okviru meseca varne rabe interneta se vsako leto pridruži tudi naša šola. Njihov cilj je spodbuditi vse deležnike k ustvarjanju prijaznejšega interneta za vse, še posebej za najmlajše uporabnike interneta. Hkrati je tudi povabilo vsem uporabnikom interneta, da na internetu z drugimi komunicirajo na spoštljiv način in tako prispevajo k pozitivni digitalni izkušnji.

Oglejte si vodiča o varnosti in zasebnosti pri uporabi Instagrama. | pdf

ali kratke video nasvete za otroke in najstnike »Sejfko sprašuje…strokovnjak odgovarja«:

• Kako pomagati nekomu, ki ga žalijo preko družabnih omrežij? (video)
  • Kako dokazati prijateljem, da jih žali nekdo drug v mojem imenu? (video)
  • Če te nekdo žali, ali ga blokiraš? (video)
  • Ali je treba imeti za vsako družabno omrežje svoje geslo? (video)
  • Ali lahko za profilno sliko uporabimo sliko slavne osebe, ki smo jo našli na internetu? (video)
  • Ali je narobe, če imaš na Facebooku ali drugih družabnih omrežjih več profilov? (video)
  • O uporabi družabnih omrežij (video)
  • Ravnanje v primeru nasilja na družabnih omrežjih (video)
  • Naj te ne bo strah, da zamujaš … (video)
  • Super selfie (video)