Nova prometna infrastruktura na območju Košte v Sečovljah

V sredo, 23. novembra 2016, je Občina Piran začela z izgradnjo nove prometne infrastrukture, s katero bo celovito uredila prometne razmere na območju Košte v Sečovljah.

V okviru investicije bo pred Osnovno šolo Sečovlje zgrajeno sodobno obračališče za avtobuse in novo avtobusno postajališče, med gasilskim domom Sečovlje in osnovno šolo bo zgrajen nov pločnik, ki bo zagotovil ustrezno varnost šolske poti, občina pa bo poskrbela tudi za preplastitev ceste pred osnovno šolo.

Na podlagi javnega naročila je Občina Piran za izvajalca del izbrala podjetje Hartis, d.o.o. iz Portoroža, strokovni in finančni nadzor investicije pa bo izvajalo podjetje Casaplan, Gregor Jenko s.p. iz Kopra. Vrednost investicije z DDV znaša 154 tisoč evrov, dela pa bodo predvidoma trajala dva meseca.

Zaradi izgradnje nove infrastrukture bodo izvajalci del občasno postavljali polovične zapore lokalne ceste LC 312021, zato vse občanke in občane v času poteka del prosimo za razumevanje in potrpežljivost.

S spoštovanjem,
Slavica Tucakov

Načrt obračališča in postajališča za avtobuse:
nacrt_obrac