Kulturni dan v Kopru

Z učenci 8. in 9. razreda smo se v petek, 13. 10. 2017, udeležili kulturnega dne v Kopru. Tam smo si najprej pogledali literarno-zgodovinski ogled Kopra, nato pa smo si ogledali gledališko predstavo Butalci.

Ob 7.45 smo se učenci 8. in 9. razreda zbrali pred šolo, tam smo si vzeli malico in pijačo ter veselo počakali na avtobus. Ta nas je odpeljal v Koper in pustil na potniškem terminalu. Nato smo se vsi zbrali okrog učiteljice Urške, ki nam je povedala in razložila petkov dan. Čez nekaj trenutkov smo se odpravili na krajši pohod po Kopru in si ogledali razne pomembne znamenitosti. Najprej smo si ogledali stavbo zakoncev Grisoni in na delovni list narisali dimnik, ki ga je imela ta stavba. Nato smo po Verdijevi ulici odšli do Titovega trga, kjer smo se ustavili in reševali list, ki smo ga imeli. Tam smo videli Pretorsko palačo, Ložo in še druge stavbe. Potem smo si ogledali še trg Brolo in odkorakali po Čevljarski ulici ter šteli trgovine z obutvijo. To je bila naloga na listu. Nato smo se ustavili na Prešernovem trgu, kjer smo v miru tudi pojedli malico. Kasneje smo se odpravili nazaj proti Titovemu trgu in gledališču, kjer smo si ogledali še gledališko predstavo o Butalcih. Predstava kje bila vredna ogleda, saj je bila primerna za vse starosti. Imela je smiselno zgodbo in igralci so zelo dobro izpeljali to težko nalogo.

devetošolec Patrik Pavlič