Čarobni december v Sečovljah

Tako kot vsako leto se otroci in vzgojiteljice veselimo čarobnega decembra. Letos smo se ga še posebej, saj smo že prvi teden gostili none in nonote na čajanki, ki so jo otroci pripravili s pomočjo vzgojiteljic. Na ta dogodek smo se zelo skrbno pripravili. Veliko smo vadili plesne in ostale točke, pekli pecivo, okrasili drevesce, igralnice ter vrtec. Vzgojiteljice so na Miklavžev dan otrokom zaigrale gledališko predstavo Rdeča Kapica, Miklavž pa jim je pustil sladko presenečenje. Čarobni december nam je pričaral tudi pravljično deželo, kjer so otroci ob svečkah in prijetnem vzdušju poslušali  pravljico. In ker je pred vrati že zima, zima bela se nam je pridružila Babica Zima in otroke s pomočjo gozdnih živalic popeljala v čudoviti svet lutk. Čarobnega decembra pa nebi bilo, če nebi v vrtec prišel Dedek Mraz, ki je otrokom povedal pravljico o miškah. Razdelil jim je bombone a le v zameno za pesmico. Najbolj korajžni so se mu usedli na kolena in zapeli. Seveda so bombone dobili vsi, tudi vzgojiteljice. Pravo presenečenje je bilo, ko so se otroci vrnili v igralnice in pod jelko zagledali darila. Le kdo jih je tam pustil? In ker nam ni nikoli dolgčas, smo si priredili predstavo Sečovlje ima talent. Otroci so peli, plesali ter pokazali vse kar morejo in znajo. Čarobni december smo zaključili z že tradicionalnim pohodom z lučkami, a tokrat je bil pohod nekoliko krajši saj je zunaj brila burja, zato nas je v šolski jedilnici pričakal topli čaj, vzgojiteljice pa so vse začinile z zabavno gledališko igrico.

Napisala: Teja Sabadin