Pohod na Kokoško

V četrtek, 19. 9. 2019, smo imeli učenci 1. triade in vsi učenci iz podružnične šole Sv. Peter prvi športni dan – pohod na Kokoško. Ob 8.00 smo se zbrali v šoli, si razdelili malico, se pogovorili o pravilih obnašanja na pohodu in na avtobusu. Z avtobusom smo se odpeljali do Lipice in od tam krenili proti našemu cilju – vrhu Kokoške. Pot je bila položna in ravnopravšnja za naše najmlajše učence. Pri hoji nam je pomagala burja, ki je poskrbela, da nam ni bilo prevroče. Po poti smo občudovali različna drevesa, ciklame in gobe. Vsi smo brezhibno prispeli na vrh Kokoške in zasluženo pomalicali. Malce smo se poigrali in se lovili, naredili eno gasilsko fotografijo in nadaljevali pot v dolino. Avtobus nas je že čakal in odpeljali smo se proti šoli. Super športni dan.

Zapisala: Irena Rupena