Vabilo

SPOŠTOVANI STARŠI!

VABIMO VAS NA PREVENTIVNO PREDAVANJE
Kako preprečiti otrokovo čustveno stisko in spodbuditi čustveni razvoj?

V TOREK, 17.12. 2019 OB 17.30 NA OŠ SEČOVLJE

Vsi otroci se soočajo s čustvenimi stiskami. Če ob tem nimajo zadovoljive podpore staršev lahko začnejo čustva izražati na škodljive načine. Na predavanju bomo spregovorili o znakih otrokovega nefunkcionalnega čustvovanja. Predstavili bomo najpogostejše zametke čustvenih težav, ki se kažejo na področjih otrokovega prehranjevanja in preživljanja prostega časa, v odnosih s sovrstniki ter se odražajo v otrokovi samopodobi in samospoštovanju. Posredovali bomo načine, kako lahko starši preventivno in samostojno pomagajo otroku, ter spregovorili o najučinkovitejših oblikah strokovne pomoči.

Predavala bo dr. Aleksandra Rožman z Inštituta za psihoterapijo, raziskovanje in izobraževanje PSIHOLOGIJA ZAŠČITITI OTROKA. V inštitutu izvaja psihoterapijo za starše otrok vseh starosti in individualno sistemsko relacijsko psihoterapijo za odrasle z raznolikimi čustvenimi težavami. V psihoterapevtski praksi s starši prepoznava, da zametki čustvenih težav, kot so motnje hranjenja, napadi panike, obsesivno – kompulzivna vedenja, omamljanje z alkoholom in drogami, sanjarjenje in zatekanje v fantazijski svet, zanemarjanje šolskih obveznosti, pretirane težnje k perfekcionizmu in uspehu ter drugo sorodno otrokovo vedenje, navadno nastajajo v najzgodnejšem otroškem obdobju. Zato predavanje sporoča: prej kot starši zaznajo zametke težav, hitreje lahko otroka obvarujejo, in preprečijo nadaljnje razvijanje problematik tekom odraščanja. Dodatne informacije o predavateljici so dostopne na: www.psihologijazascititiotroka.si.