Naravoslovni dan v Svetem Petru

V torek, 19. 4. 2022, smo učenci od 1. do 3. razreda imeli naravoslovni dan. Pogovarjali smo se o pomenu zdravega načina življenja. Dali smo poudarek na osebno higieno, hidracijo, zdrav način prehranjevanja, zadosten spanec, preživljanje prostega časa ob igri na svežem zraku in ne za računalnikom ali ob telefonu. Ugotavljali smo, od kod hrana prihaja ter namenili besedo tudi samooskrbi. V sklopu zdrave prehrane in gibanja smo se odločili, da ponovno oživimo šolski vrt. Učenci so v šolo prinesli veliko različnih semen in sadik, ki so jih pridno posadili ali posejali. Pred tem so učenci sami naredili gredice, ter s pomočjo učiteljice skopali luknje za sajenje in sejanje. Na koncu so še zalili vrt in pospravili odpadke. Dvakrat na teden bodo otroci skrbno zalivali gredice in sproti čistili plevel. Učenci so se ob delu na vrtu veliko naučili, bili na svežem zraku, ter se ob vsem še zabavali. Zadnjo uro smo namenili dodatnemu gibanju z igrami na šolskem igrišču.

učiteljici POŠ Sv. Peter