Tradicionalni slovenski zajtrk 2022 – 18. november

V petek, 18. novembra 2022, bomo v vrtcu in šoli obeležili dan slovenske hrane. Namen projekta je ozaveščanje otrok, šolarjev in njihovih staršev o pomenu zdravega zajtrka, o prednosti lokalne hrane in o pomenu kmetijstva in čebelarstva. Dan bomo začeli z okusnim zajtrkom, pripravljenim z lokalnimi dobrotami. Mize bodo obložene s kruhom, maslom, medom, mlekom in z jabolki bližnjega sadovnjaka. Otroke in šolarje bo obiskal čebelar ter jim predstavil pomen čebelarstva.
Tekom dneva bo vrtčevske otroke in šolarje povezovala skupna rdeča nit: »Zajtrk z mlekom – SUPER DAN!« V ta namen bo v jedilnici tudi razstava likovnih izdelkov vrtčevskih otrok in učencev.

Hrana nam tekne veliko bolje, če jo uživamo v prijetni družbi družine, sošolcev, sodelavcev, prijateljev… Za skupno mizo si naberemo pozitivno energijo, privzgajamo si zdrave prehranjevalne navade in se dobro počutimo.
Zato vas vabimo na skupni zajtrk v šolsko jedilnico:
7.15 – 7.45 – zaposleni
7.30 – 7.45 – učenci od 6. – 9. razreda, ki imajo na ta dan preduro
7.45 – 8.00 – ostali učenci od 6. do 9. razreda (razen učencev vozačev)
8.00 – 8.15 – učenci 4. in 5. razreda ter učenci vozači od 6. do 9. razreda
8.15 – 8.30 – učenci 1. – 3. razreda
Na POŠ v Sv. Petru: od 8.00 – 8.20 – učenci od 1. – 3. razreda
Otroci iz vrtca: ob 9. uri – v igralnicah

Vsem želimo dober tek v dobri družbi.

Učenci in delavci šole