Novoletne delavnice

Konec novembra so se učenci 6. in 7. razreda udeležili novoletnih delavnic, kjer so izdelovali okraske  za šolsko novoletno tržnico. Razdelili so se v 4 skupine. Nekateri so izdelovali voščilnice, drugi aranžmaje. Iz različnih vej in lesenih izdelkov so izdelovali okraske za na mizo. V eni skupini so zbirali lepe misli in v zadnji pa izdelovali snežinke za okrasitev naše šole. Na novoletni tržnici so vsi zelo občudovali naše izdelke in jih z veseljem kupili.

Julija Kuzmin Delgiusto, Mateja Bažec

 

V začetku decembra pa so nas obiskali učenci 3.b nižje srednje šole iz Milj pri Trstu. To so vrstniki naših osmošolcev, zato je bil ta posebni dan namenjen osmošolcem. Na začetku so se učenci igrali različne igre in se tako s tem spoznavali med seboj. Nato so jih osmošolci popeljali po šoli in jim pokazali večino šolskih prostorov. Pred malico so odšli v telovadnico, kjer so se igrali igrico Atomi in molekule. Po malici so v skupinah izdelovali božične snežinke, na katerih so bile lepe misli. Na koncu so si jih izmenjali. Italijanskim učencem je bila naša šola zelo všeč in tudi druženja so se zelo veselili. Naši učenci so se izpopolnjevali v italijanskem jeziku in obratno. Šli so domov z nasmehom na obrazu.

Julija Kuzmin Delgiusto, Mateja Bažec

(Ogledano skupaj: 125, današnjih ogledov: 1)

Morda vam bo všeč tudi...