EX-TEMPORE v Piranu

V sredo, 3. septembra 2014, so se četrtošolci in petošolci na povabilo Obalnih galerij udeležili mednarodnega slikarskega ex – tempora. Z avtobusom smo se do Bernardina peljali, pot do Pirana pa nadaljevali peš, kjer so učenci opazovali mesto od daleč iz različnih pozicij. Sodelujoči so se likovno izražali na temo Piranske vedute. Zaradi slabega vremena se je likovna delavnica odvijala v Pečaričevi galeriji. V galeriji nas je sprejela kustosinja ga. Nives Marvin, ki je vodila otroško likovno delavnico.

Učenci so se samostojno likovno izražali in preko slike predstavljali svoj pogled na veduto. Nastala so prekrasna umetniška likovna dela. Njihova dela pročelij, različnih vedut, trgov, svetilnikov in ulic bodo razstavljena na šoli. Preživeli smo prečudovit dan poln veselja in dobre volje.

Betka Vatovec-Bojanić