ŽIV ŽAV žur

V okviru 70. obletnice prvega slovenskega vrtca v Sečovljah, ki smo jo obeležili lani decembra pod naslovom Z majhnimi koraki v velik svet, smo v četrtek, 25.4.2019 organizirali športno kulturno prireditev Živ Žav Žur. Prireditev se je odvijala na atletskem igrišču pri OŠ Sečovlje. Sodelovali so vsi predšolski otroci, ki obiskujejo vrtce v Občini Piran (vrtec Morje Lucija, vrtec Mornarček Piran, vrtec Barčica Portorož, vrtec La Coccinella in vrtec Sečovlje).

Po uvodnem pozdravu so se vsi otroci zbrali na atletski stezi in odtekli krog prijateljstva ter se ogreli Od glave do peta, ob pomoči učencev osmega in devetega razreda. Sledile so športne, spretnostne, povezovalne in likovne postaje po skupinah, kamor so bili otroci naključno razdeljeni. Otroci so risali na platno »sliko Prijateljstva«, pomerili so se v moči pri vlečenju vrvi, osvajali so spretnostne poligone, urili so se v natančnosti in predvsem so se povezovali ter krepili športnega duha. Nekoliko utrujeni so se ob zaključku podkrepili z malico, ker je kasneje sledil kulturni program. Vsaka skupina se je predstavila s pevsko ali plesno točko, na koncu pa smo vsi skupaj sklenili »krog prijateljstva« in zapeli pesem Prijateljstvo. Z majhno pozornostjo smo vse otroke nagradili z baloni in priznanji ter se vsakemu vrtcu posebej zahvalili za sodelovanje. Z željo, da bi prireditev postala tradicionalna, smo se poslovili in upamo, da naslednje leto Živ Žav Žur ponovno zaživi.

Zapisala: Tina Stanovnik