V ponedeljek, 25. novembra, smo jo učenci 7. a razreda mahnili v Cattinaro, na Nižjo srednjo šolo Francesco Rismondo, kjer smo s svojimi tamkajšnjimi vrstniki v sklopu projekta Contatti! preizkušali svoje komunikacijske sposobnosti in znanje italijanščine. Italijanski vrstniki so nam po kratkem uvodnem delu, kjer smo se drug drugemu predstavili, najprej razkazali šolo. Sledila je malica, po okrepčilu pa smo se lotili dela. Razdelili smo se v skupine. Učenci šole F. Rismondo so se vživeli v vlogo turističnih vodnikov po Trstu in nam, »turistom«, v slovenščini predstavili mesto, nato smo vloge obrnili in sami postali turistični vodniki po Sečoveljskih solinah in jim lepote naših krajev predstavili v italijanskem jeziku. Nekateri smo se vživeli v vloge učiteljev in skušali italijanske vrstnike naučiti kar največ novih slovenskih besed, drugi smo se ukvarjali s t. i. lomilci jezika, spet tretji pa smo odigrali skeče na temo ‘Un incontro a Trieste’. Sledile so predstavitve posameznih skupin in zaključni del, ko smo imeli čas, da se s svojimi italijanskimi vrstniki prosto družimo in si izmenjamo kontakte. Ravno stiki z našimi italijanskimi prijatelji so se nam najbolj vtisnili v spomin, saj je medsebojno druženje in komunikacija tudi bistvo omenjenega projekta. Že nestrpno pričakujemo pomladno druženje, ko bomo v vlogi gostiteljev mi.