teta Jesen

V tednu od 9. 10. 2023 do 13. 10. 2023 smo v vrtcu praznovali prihod jeseni.

Otroke je obiskala teta Jesen. S seboj je prinesla košaro polno jesenskih dobrot. Otrokom je pripovedovala o jesenskem mesecu, jesenskih plodovih, jesenskih dobrotah itd. Otroci so jo z zanimanjem opazovali, poslušali, ji pripovedovali in tudi kaj zapeli. Vzgojiteljice so otrokom pripravile kostanjčkov piknik. Kostanji so bili zelo okusni. S starši smo se podružili in ustvarjali na jesenski popoldanski delavnici. Vsi so bili zelo ustvarjalni in aktivni. Pripravili smo razstavo vseh jesenskih izdelkov. Naredili smo teto jesen, ki nas vsako jutro pozdravlja pri vhodu vrtca in šole. Vzgojiteljice so otrokom pripravile in zaigrale lutkovno igrico. Otroci so spoznali novo jesensko zgodbico in jo z zanimanjem poslušali in obnavljali. Tudi pesmice so bile in rajanje in zabava na igrišču. Vsak dan se je dogajalo nekaj novega in zanimivega, vsi smo se zabavali in se podružili.

Lepo nam je bilo.

Zapisala Bojana Rudl