Umetniške delavnice

V letošnjem šolskem letu smo se enkrat mesečno dobili v vrtcu Sečovlje v popoldanskih urah in izvajali umetniške delavnice pod vodstvom vzgojiteljic Barbare in Janje. Otroci starejši od 4 let so ustvarjali z različnimi tehnikami iz raznih odpadnih materialov, slikali, barvali s tempera barvami, odtiskovali in modelirali das maso. Delavnice so bile raznolike in tematika je bila izbrana glede na letni čas in aktualne dogodke (npr. pust, materinski dan, velika noč, idr). Iz tulcev so otroci izdelali vsak svoje stojalo za barvice in pisala, pustne maske, izdelek za materinski dan, posodice iz das mase, ogrlice. Druženje je bilo vsakič prijetno in zabavno. Otroci so z veseljem sodelovali, saj so prihajali tisti, ki jih ustvarjanje navdušuje. V mesecu juniju smo delavnice zaključili tako, da smo z otroki pobarvali kamne z akrilnimi barvami in z njimi okrasili zelenico pred vhodom v vrtec.

Barbara Ferlin