Športne igre mladih – finale v Ljubljani

V torek, 18. 6. 2024, je bilo organizirano državno tekmovanje – finale Športnih iger mladih v Ljubljani pod sloganom »Korak za boljšo prihodnost«. Udeležili so se ga učenci 3.r – finalisti majevskih iger na 60 m. Finalisti so bili Viktoria Grižon, Alja Romih, Žiga Iskra, Mark Delgiusto in Raj Strojan. Organizator prireditve pa je na finale povabil učence letnika 2013, da se pridružijo finalistom in odigrajo igro Med dvema ognjema ter tečejo na 60 m. Učenci letnika 2013 so se super odrezali v igri med dvema ognjema in so se uvrstili v finale – če bodo dovolj navdušeni se bodo lahko uvrstili mednarodnega tekmovanja v Splitu – uspešno so se borili Žan Korenič, Valentina Petrovič, Mia Plevel,Tisa Ferran, Artur Hrvatin, Vid Špeh Lukas Trkaj, Gabriel Markač in Matevž Zajc.

Imamo pa tudi dva super tekača na 60 m – zmagovalec vseh tekačev na 60 m je Žan Korenič iz 5.r ter srebrna Valentina Petrovič. Čestitamo za super rezultat. Zelo uspešni na teku so bili s 5. mestom Viktoria Grižon (3.a), 5. mesto Mia Plevel (5.a), 6. mesto Gabriel Markač (5.a) ter Žiga Iskra (3.a) 8.mesto. Čestitke za bobenost še ostalim finalistom. Za nagrado so vsi sodelujoči prejeli majico organizatorja ter medalje za športni duh. Bravo Sečovlje, nam gre najbolje !!!