Predavanje za starše

Spoštovani starši,

vabimo vas na predavanje, ki bo v torek 15. 10. 2024 ob 16.00 uri v prostorih šolske jedilnice, na temo Smernice zdrave prehrane in prehrana športnika.

Zdrava prehrana je še posebej pomembna v obdobju odraščanja, saj prehranske navade otrok v tem obdobju vplivajo na način prehranjevanja tudi v kasnejšem življenjskem obdobju in s tem na zdravje v odrasli dobi.

Za zdravo rast in dozorevanje ter veselje in uspeh pri športu otroci potrebujejo urejeno prehrano. Za starše je zato ključno obvladovanje vsakodnevnega prilaganja prehrane konkretni športni aktivnosti. Ker imajo mladostniki slabšo presnovno učinkovitost kot odrasli, je ustrezna prehrana še pomembnejša.

Predavala bosta ga. Erika Gleščič, mag. dietetike in g. Tilen Frangeš, dipl. dietetik.

Po končanem predavanju bodo potekale govorilne ure od 17.30-18.30 s predhodno prijavo.

Prepričani smo, da je vsebina predavanja za vse koristna in pomembna, zato se veselimo srečanja z vami.

Alja Rožman, šolska svetovalna delavka