Teden otroka 2024 v vrtcu Sečovlje

Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in je potekal od 7. do 13. oktobra, smo se osredotočili na temo Otrok, nepopisan list.

V Tednu otroka smo sodelovali na 1.festivalu izvirne slovenske slikanice in pripravili razstavo izvirnih slovenskih slikanic. Ga. Kračman, prostovoljka iz RK Piran je otrokom predstavila slikanico: POD MEDVEDOVIM DEŽNIKOM, pisateljice Svetlane Makarovič. Dnevno smo se družili med skupinami, ogledali smo si lutkovno predstavo TRIJE MEDVEDI, ki jo je zaigrala lutkarica Bojana. Pripravili smo si sadne solate, frapeje in kašice, ter jih z užitkom pojedli. Spoznali nekaj starih otroških igre. Otroci so nazorno predstavili igre svojim vrstnikom in skupaj smo se jih igrali.  Likovno smo ustvarjali in spoznavali različne likovne tehnike.

Teden je hitro minil, naš namen pa je bil dosežen.

Bojana Rudl