Bralna značka

Bralna značka spodbuja prostovoljno branje učencev v prostem času. Razvija se kot dopolnilo k pouku slovenskega jezika in književnosti ter dejavnostim šolske knjižnice. Vse šolsko leto mentorji in knjižničarka spodbujamo bralno vzdušje v šoli – z dobro delujočo šolsko knjižnico, s kulturnimi dnevi, branjem na začetku pouka, s priporočilnimi seznami za branje, bralnimi kotički, plakati. Vsako leto se 17. septembra, na obletnico rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka, zaznamuje kot začetek bralnega leta. Bralno leto pa se po navadi zaključuje 23. aprila ob svetovnem dnevu knjige. Bralci ob zaključku šolskega leta prejmejo priznanja, v primeru, da so vseh devet let sodelovali v bralni znački, postanejo zlati bralci.

Jerneja Plahuta