Nacionalno preverjanje znanja

V 3., 6. in 9. razredu se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom (v nadaljnjem besedilu: nacionalno preverjanje znanja).

Nacionalno preverjanje znanja je za učence 3., 6. in 9. razreda obvezno, izjema so le priseljenci iz drugih držav, katerih materni jezik ni slovenski in so v tekočem šolskem letu v osnovno šolo v Republiki Sloveniji vključeni prvič.

V 3. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine in matematike.

V 6. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in angleščine.

V 9. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi ministrica.

Minister je s sklepom določil, da bo na naši šoli tretji predmet pri NPZ (v šolskem letu 2024/25) v 9. razredu (naknadno).

Datume za izvedbo NPZ določi minister s šolskim koledarjem.

Datumi preverjanja znanja za 3., 6. in 9.razred v šolskem letu 2024/2025:

• ponedeljek, 24. 3. 2025, slovenščina (3., 6. in 9. razred)
  • četrtek, 27. 3. 2025, matematika (3., 6. in 9. razred)
  • torek, 1. 4. 2025, angleščina (6. razred)
  • torek, 1. 4. 2025, 3. predmet (9. razred)

VEČ INFORMACIJ

Državni izpitni center

Informacije za učence in starše

(Ogledano skupaj: 1.096, današnjih ogledov: 1)