Mladi prostovoljci

V šolskem letu 2024/2025 bo potekal projekt Mladi prostovoljci. Projekt spodbuja, da učenci po svoji volji in brez pričakovanja materialnih koristi nudijo pomoč tistim, ki jo potrebujejo. Področja pomoči učenci skupno določijo ob začetku šolskega leta, največkrat pa prostovoljstvo poteka v obliki učne pomoči, organizacije raznih dogodkov in prireditev, prostovoljci sodelujejo z učenci v podaljšanem bivanju, oblikujejo delavnice za vrtčevske otroke in prebirajo pravljice za učence iz nižjih razredov. Vsako leto pa aktivno sodelujemo tudi v drugih šolskih projektih ter z Rdečim križem, Centrom za starejše občane v Luciji in Obalnim zavetiščem za zapuščene živali. Del projekta bo izveden tudi v okviru interesne dejavnosti Mladi prostovoljci.

Jerneja Plahuta