Nacionalni mesec skupnega branja

Nacionalni mesec skupnega branja je namenjen spodbujanju k branju in krepitvi bralne kulture. Uradno traja vsako leto od 8. septembra, ko obele- žujemo mednarodni dan pismenosti, do zadnjega dne v Tednu otroka® v začetku oktobra, a dogodki niso omejeni le na september in oktober, saj le-ti potekajo 365 dni v letu.

V projektu sodelujejo pristojna ministrstva, zavodi, uradi in agencije, vzgojno-izobraževalni zavodi, visokošolski zavodi, kulturne ustanove, skratka vsi, ki skrbijo za bralno kulturo: splošne knjižnice, založbe, knjigarne …, nevladne ustanove z različnih področij, ki v središče svojega delovanja postavljajo otroke, mladino, starejše in družine oz. delujejo medgeneracijsko ter vsi strokovni  delavci,  ki  se  pri  svojem  delu  srečujejo  z  različnimi  generacijami.

V okviru Nacionalnega meseca skupnega branja poteka tudi javna medijska akcija Beremo skupaj, ki jo vodi Društvo bralna značka in traja od začetka kampanje do konca tekočega leta. Z različnimi dejavnostmi za otroke in mladino, za družine, za starejše podpiramo promocijo bra- nja, ozaveščamo o pomenu branja, bralne pismenosti in bralne kulture za vse generacije.

Barbara Abram