Varna pot v šolo

Učenci imajo pravico do brezplačnega prevoza, če je njihovo prebivališče od osnovne šole oddaljeno več kot 4 kilometre.

Ne glede na oddaljenost prebivališča od osnovne šole, imajo pravico do brezplačnega prevoza:

• učenci prvega razreda osnovne šole,
  • učenci ostalih razredov osnovne šole, če pristojni organ za preventivo v cestnem prometu ugotovi, da je na poti v šolo ogrožena njihova varnost,
  • otroci s posebnimi potrebami, če je tako določeno z odločbo o usmeritvi.

Učenci, ki obiskujejo šolo zunaj svojega šolskega okoliša, imajo pravico do povračila stroškov v višini, ki bi jim pripadala, če bi obiskovali šolo v okolišu, kjer prebivajo.

Učence prvega razreda v šolo in iz nje obvezno spremljajo starši oziroma druga oseba, ki so jo za to pooblastili starši.

Za prihod v šolo se učencem, ki živijo v bližnji okolici, priporoča peš hoja, kolesarjenje pa za tiste učence, ki imajo kolesarski izpit.

Starše, ki pripeljejo svoje otroke z avtom, opozarjamo, da ustavljanje in parkiranje na intervencijskih dovozih do vhodov šole ni dovoljeno.