Vsaka vas ima svoj glas

V četrtek, 12. 10. 2017, je na šoli potekala prireditev Vsaka vas ima svoj glas. Prišli so učenci iz drugih slovenskih šol, ki so predstavljali svoje narečje na prireditvi. Ko so se začeli zbirati okoli 12h, so prvo šli na kosilo, kasneje pa se z avtobusom odpeljali v soline. Tam so besedo prevzeli učenci OŠ Sečovlje kot vodniki po solinah. Udeleženci so bili presenečeni, ko so videli našo prelepo okolico. Po končanem vodenju po solinah smo se odpravili nazaj v šolo, kjer je kasneje potekala prireditev. Na prireditvi so se učenci zelo izkazali in vsi udeleženci so bili zelo zadovoljni in presenečeni. Kasneje so se odpravili domov in upamo, da se kmalu vrnejo k nam.

Med udeleženci sem opravil tudi anketo ter postavil 3 vprašanja, dobil pa naslednje odgovore:

ANKETA O VODENJU PO SOLINAH (anketiranci so označeni s števili od 1 do 5):

Kakšno je vaše mnenje o vodenju po solinah?

1. Super, zanimivo.
  2. Lepo, zelo dobro so povedali, vodiči so dobro razložili postopek. Najbolj mi je bil všeč filmček in da so predavali mlajši učenci, ne pa starejše osebe.
  3. Prikupno, bili so suvereni in sproščeni pri vodenju.
  4. Enkratno, super.
  5. Poučno, zanimivo.

Kaj ste se novega naučili?

1. Marsikaj
  2. Imena različnih znamenitosti in da v solinah pridelujejo sol.
  3. Veliko.
  4. Absolutno veliko.
  5. Vsak je povedal nekaj.

Ste že kaj vedeli prej o tem?

1. Nekaj, ampak zelo malo.
  2. Nekaj, ampak človek veliko stvari pozabi, zato je dobro osvežiti spomin.
  3. Nekaj malega.
  4. Ja.