Pisana jesen v vrtcu Sečovlje

Približamo naravo otrokom

Mesec oktober je bil v vrtcu Sečovlje in Sveti Peter zelo pester. V prvem tednu smo obeležili teden otroka. Vsak dan smo pripravili raznolike dejavnosti in otrokom ponudili čim več aktivnosti. Najprej nas je obiskala lutka, s katero smo imeli koncert in popeljala nas je v čarobni svet glasbe. Vzgojiteljice smo otrokom popestrile dan tako, da smo se našemile v Piko Nogavičko in jim spekle slastne palačinke. Izvedli smo tudi ustvarjalne delavnice, lutkovne predstave in pohod.
V ostalih dveh tednih smo poskušali otrokom čim bolj približati barvito jesen. Najprej smo okrasili naš hodnik in igralnice z otroškimi jesenskimi izdelki, obiskala nas je teta Jesen in nam predstavila jesenske plodove in sadeže. Vhod našega vrtca je krasila teta Jesen narejena iz buče, ogrlice iz kostanjev in orehov ter raznih plodov. Izvedli smo tudi tradicionalno tržnico, kjer so sadje in zelenjavo kupovali in prodajali. Zanimivo je bilo opazovati igro otrok in nasmejane obraze naših kuharčkov.
15.10. smo se vsi odpravili na pohod – Fit hoja za zdravje in s tem obeležili svetovni dan hoje.

Zapisala Nataša Jelenič