Noč v vrtcu v Svetem Petru

Letošnje šolsko leto je bilo malce nenavadno, zato je bil naš zaključek z otroki temu prilagojen. Odločili sva se, da bova otrokom pričarali nepozabno noč v vrtcu. Z otroki sva se pogovarjali o tem in bili so zelo navdušeni. Ker smo bili odvisni od ukrepov, smo iz dneva v dan držali pesti, da se nam želja uresniči. In končno nam je ravnateljica dala zeleno luč.

V četrtek, 17. junija 2021, so otroci s potovalkami veselo pricapljali skozi vrtčevska vrata in zabava se je pričela. Z nami je rajala tudi naša delavka Barbara. Za začetek smo se ogreli z divjimi ritmi in ogreli glasilke s petjem že poznanih pesmi. Ko je bila lakota prehuda, smo napolnili želodčke s pico. Ker smo zelo sladkosnedi, smo si spekli tudi vaflje in jih po želji okrasili z jagodami, smetano in nutello. S polnimi želodčki smo si pričarali še kino večer. V dobri družbi čas vedno hitro mine. Umili smo si zobke, smuknili v pižame in stekli v temno noč opazovati zvezde. Prav ta večer, ni bilo niti ene same zvezdice zaspanke. Utrujeni, siti, srečni in zadovoljni smo ob pripovedovanju pravljice, božanju in stiskanju sladko zaspali.

Po burni noči smo se okrepčali s toplim kakavom in penicami.

Nina, Brigita, Barbara