Noč v vrtcu

V tem šolskem letu sva se odločili, da tudi otrokom iz vrtca Sečovlje pričarava nepozabno noč v vrtcu.

Z otroki sva se o tem pogovarjali že na začetku šolskega leta in jih povprašali, če bi si želeli prespati v vrtcu. Zelo so bili navdušeni. Celo leto so bili v pričakovanju noči v vrtcu in skupaj smo odštevali dneve. Končno je napočil ta dan, v četrtek, 19. maja 2022. V dopoldanskem času smo poskrbeli, da ne bo zvečer lakota prehuda ter si čisto sami pripravili pizzo po svojem okusu. Ob 18. uri so otroci z nahrbtniki veselo priskakljali skozi vrtčevska vrata in zabava se je pričela z družabnimi igrami, nadaljevala z disco glasbo, s ta pravo disco kroglo in neonskimi zapestnicami. Po divjih ritmih in plesu so se kmalu oglasili naši želodčki. Že pripravljene pice so bile hitro pečene. Med obilno večerjo smo na vrtčevskem igrišču, v daljavi opazili majhne nagajive škratke. Z lučkami in v pižamah smo se odpravili na nočni pohod v iskanju škratkovega doma. Po poti smo našli veliko namigov in ugank, ki so nas vodili do sladkega presenečenja.

V dobri družbi čas vedno hitro mine. Umili smo si zobke in si za konec dneva pričarali kino. Utrujeni, siti, srečni in zadovoljni smo ob umirjeni glasbi in božanju sladko zaspali.

Po dobro prespani noči, smo se okrepčali s sladkimi vaflji, katere smo si sami pripravili. Njamiiii 😊

Nina in Brigita