Jesenske delavnice s starši

V sredo, 5.10.2022, smo si v vrtcu Sveti Peter pričarali pravo jesensko vzdušje. Skupaj s starši in otroki smo se zbrali v popoldanskem času čudovitega, po temperaturah skoraj poletnega dne.

Starši in otroci so se vabilu na ustvarjalno delavnico odzvali v zelo velikem številu. Prinesli so buče različnih velikosti, barv in oblik, kostanje, šipek, želod, koruzo, jesensko listje ter vse potrebne pripomočke za izdelavo “bučkotov”.

Zelo lepo je bilo opazovati cele družine pri ustvarjanju, presenetili so nas z idejami, zavzetostjo in delovno vnemo, kar se je potem tudi pokazalo na končnih izdelkih. Tudi vzdušje je bilo prijetno, pozitivno in predvsem ustvarjalno, saj so vsi otroci delali in sodelovali s starši pri okrasitvi buč.

Ob koncu delavnic smo se še posladkali z domačimi jagodami, ki so jih prinesli starši in se fotografirali ob naših “bučkotih”. Razstavili smo jih na zidek pred vstopom v prostore šole in vrtca, kjer nas bodo vsako jutro pozdravili.

Alenka Bernat Cvetko