Fotoračunalniški Ex-tempore

V torek, 18. 4. 2023 smo se s tremi učenci 9. razreda, Lukom, Brinom in Izakom, udeležili fotoračunalniškega ex tempora na Osnovni šoli Ankaran. Tema tokratnega srečanja je bila »Dober dan, prihodnost«.

Izpred šole smo se odpravili ob 13.15, saj je bil zbor učencev pred šolo v Ankaranu ob 14. uri. Po uvodnih navodilih smo se odpravili raziskovat okolico in iskat ustrezne motive, ki smo jih nato ujeli v objektiv telefona. Naredili smo nekaj fotografij, in se ob 15.15 vrnili nazaj v šolo, kjer smo delo nadaljevali na računalnikih.
Delo je bilo zanimivo, smola pa je bila v tem, da nismo imeli internetne povezave, čemur je botrovala tehnična napaka, zato nismo mogli izdelkov oblikovati, kot je bilo predvideno. Z delom smo zaključili ob 17.45. Podelitve priznanj ni bilo, nastali izdelki so razstavljeni v spletni galeriji.

Kljub vsemu, smo dobili dragocene izkušnje, fotografije s terena pa so nam ostale.

Mentorica: Andreja Ozebek, prof. lik. um.