Uvedba enosmernega prometa na občinski cesti na Parecagu

Enosmerna cesta v Parecagu - prikaz mikrolokacijeObčina Piran obvešča vse občanke in občane, da bo v petek, 14. 10. 2016, pričela veljati sprememba obstoječe prometne ureditve na občinski lokalni cesti št. 312 030, odsek 312 031 Gorgo – Košta, ki predvideva uvedbo enosmernega prometa iz smeri Parecaga (od starega mlina proti šoli) do uvoza za dostavo pri kuhinji Osnovne šole Sečovlje. Z uvedbo enosmernega prometa bo zagotovljena večja varnost za vse udeležence v cestnem prometu, predvsem za najbolj ranljivo skupino otroke in šolarje, ki obiskujejo bližnjo OŠ in vrtec.

Predlog za spremembo prometne ureditve, s katero se strinja svet Krajevne skupnosti Sečovlje, so podali občinski svetniki 4. volilne enote. Predlog spremembe je tudi del EU projekta ROSEE (»Aplikacija ukrepov ROSEE na področju infrastrukture cest v okolici vzgojno-izobraževalnih zavodov v pilotni občini Piran«) kjer so, poleg občinskega SPVCP, aktivno sodelovali vsi vrtci in osnovne šole na območju občine Piran.

S spoštovanjem,
Slavica Tucakov