Tekmovanje: Slovenščina ima dolg jezik 7

Obveščamo vas, da na naši šoli od 1. do 6. februarja poteka šolsko tekmovanje Slovenščina ima dolg jezik 7.

Organizira ga Slavistično društvo Slovenije, sekcija Znanost mladini. Tema tekmovanja je književnost na filmu. Učenci se bodo preizkusili v izdelavi kratkega filma po literarni predlogi. Literarno predlogo si bodo tekmovalne skupine izbrale same izmed knjižnih del, ki so predvidena v učnih načrtih za slovenščino na posamezni stopnji tekmovanja.

Glavni cilj tekmovanja je spodbuditi delo učencev in dijakov s književnimi besedili: spoznavanje s sporočilnostjo in sestavinami književnih del, z možnostmi njihovega poustvarjanja in s prenosom književnega dela v filmski jezik. Drugi cilji tekmovanja so: spodbuditi ustvarjalno rabo slovenščine, spoznavanje in rabo  sodobnih medijev ter skupinsko delo učencev in dijakov.

Rezultati bodo objavljeni na spletni strani naše šole 7. februarja (neuradni) in 13. februarja 2019 (uradni).

Urška Kerin, učiteljica slovenščine

Neuradni rezultati: Izpeljali smo šolsko tekmovanje in 3-članska komisija je odločila, da je film Izgubljene ovce primeren za bronasto priznanje ter bo uvrščen na območno tekmovanje.

Uradni rezultati: Film Izgubljene ovce dobi bronasto priznanje in je uvrščen na območno tekmovanje.

Čestitamo!

(Ogledano skupaj: 213, današnjih ogledov: 1)

Morda vam bo všeč tudi...