Evakuacija na Podružnici v Sv. Petru

V ponedeljek, 2. 10., so prostovoljni gasilci iz Nove vasi in okolice izvedli vajo iz evakuacije iz podružničnega vrtca in šole v primeru požara. Ob 9.00 so učenci v razredih opazili, da se skozi reže v vratih v učilnico plazi dim. Ko je učiteljica odprla vrata, je bil hodnik popolnoma zadimljen, kar je bilo za učence veliko presenečenje. Učiteljica je opozorila na dim učence iz sosednje učilnice, ki so se nato njej in njenim učencem v koloni, držeč se za roke, pridružili pri evakuaciji iz prostorov. Ker so bili zelo glasni, je to vzpodbudilo tudi vrtčevske skupine, da so zapustili svoje prostore. Ko so prišli iz stavbe, so ugotovili, da je v šoli ostala ujeta učiteljica z učencem. Poklicali so gasilce, ki so jima prišli na pomoč. Po reševanju smo se vsi pomirili in si ogledali dve gasilski vozili. Kljub vaji je bila ravno zaradi prisotnosti dima in zavzetosti gasilcev videti situacija zelo resnična in strašljiva. Zavedli smo se, v kakšno nevarnost se spravljajo gasilci ob vsakem požaru in kako moramo ravnati v primeru pravega požara, do katerega, upamo, da ne bo nikoli prišlo. Gasilcem in vsem, ki so pripomogli k izvedbi, iskrena hvala za prijaznost, hitro odzivnost in pomoč pri izvedbi vaje!

učiteljica Marjeta Blagojević