Sproščanje ukrepov v vrtcu

Spoštovani starši/skrbniki!

S sproščanjem omejitvenih ukrepov, s ponedeljkom, 1. 6. 2020 oddelki vrtca delujejo v skladu z veljavnimi normativi.
Za zaščito osebja in otrok pred okužbo s SARS-COV-2 je potrebno, da v vrtec prihajajo le zdravi otroci in osebje.
Starši v vrtec lahko vstopate, pospremite otroka do garderobe in ga oddate pri strokovni delavki. Odrasli morajo ob vstopu nositi masko in si razkužiti roke.
Otroke bomo oddajali na igrišču oz. v igralnicah, kot običajno.
Otroci v vrtec ne nosijo igrač!!! S seboj imajo le rezervna oblačila in vrečko. Dude in ninice lahko prinesete in predate strokovni delavki.
Starši, ki se boste odločili, da otroka ne boste vključili v vrtec, imate do 30. 6. 2020 brezplačno.

Ravnateljica: Mirela Flego, prof.

HIŠNI RED OD 1. 6. 2020

• Vrtec od 1.6.2020 dalje deluje v skladu z veljavnimi normativi, ki jih določajo predpisi s področja predšolske vzgoje.
  • Pred vstopom otroka v vrtec morate starši prinesti podpisano izjavo (priloga 3, Izjava staršev pred vstopom otroka v vrtec).
  • Starši lahko vstopate v vrtec. V primeru vstopa nosite masko in upoštevate razdaljo (1,5 – 2 metra), obvezno si razkužite roke.
  • Z otrokom vstopite v garderobo, se preobuje, preobleče in vstopi v svojo igralnico. Tam si umije roke.
  • Otroke bomo oddajali na igrišču, če bo možno (zaradi vremena). Otroka prevzamete pri notranjih vratih na igrišče, pri tem vzdržujete potrebno razdaljo do vzgojiteljice, drugih otrok in staršev, če prihajate hkrati.
  • V primeru slabega vremena bomo oddajali po podobnem protokolu kot pri sprejemu. Ob vstopu v vrtec si razkužite roke in obvezno nosite masko.
  • Otroci ne prinašajo v vrtec igrač in drugih predmetov. S seboj imajo v vrečki rezervna oblačila. Dude in ninice za spanje predate strokovni delavki.
  • Zunanja igrala bomo uporabljali po predhodnem dogovoru med skupinami.
  • V vrtec prihajajo le zdravi otroci in osebje.
  • V primeru, da otrok zboli z vročino in drugimi znaki akutne okužbe dihal, se ga takoj izolira v posebni prostor. O bolezni obvestimo starše ali skrbnike. Če je pri otroku nato potrjena okužba COVID-19, starši obvestite vrtec.
  • V primeru, da otroka ne bo v vrtec, obvestite vrtec in navedete razlog odsotnosti.
  • Upoštevajte navodila vrtca, zagotavljajte zadostno fizično distanco in dosledno izvajajte higienske ukrepe.