Druženje POŠ Sveti Peter in POŠ Strunjan

V četrtek, 8. junija 2023, smo se učenci in učenke iz Podružnične šole Sveti Peter odpravili na obisk k prijateljem na Podružnično šolo Strunjan. Srečanje poteka tradicionalno že vrsto let.

Z avtobusom smo se odpravili do Strunjana, kjer nas je pričakalo 10 učencev od 1. do 5. razreda, z učiteljicama. Skupaj smo se odpravili do Krajinskega parka Strunjan, kjer so nam prijazni vodiči povedali vse zanimivosti o naravnem rezervatu. Ogledali smo si tudi film, nato pa ob obali opazovali morske živali in rastline s pomočjo podvodnih lup. Učili smo se o školjkah, polžih, ježih in ostalih morskih živih bitjih.

Naši prijatelji iz strunjanske podružnice so nas ob zaključku dneva povabili tudi na ogled svoje šole ter nas prijetno presenetili z darilcem in pogostitvijo. Polni nepozabnih doživetij smo se poslovili in se odpravili nazaj proti Svetemu Petru. Komaj že čakamo naslednje šolsko leto, ko bomo mi gostitelji, in bomo lahko pokazali lepote našega kraja.

učiteljici, učenke in učenci  POŠ Sv. Peter